تبلیغات
چرکنویس های یک احمق مالیخولیایی - خوشبختی

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ

منسوب به محمد امیر فیض آباد ... اینجا نوشتن و اندیشیدن آزادِ آزاد

جمعه 16 اسفند 1392
نویسنده : محمد امیر فیض آباد نظرات ()

خوشبختی

کلمات کلیدی : خوشبختی ,


دقیقا نمیدانم چرا؟ و نمی دانم در سرم داشت چه می گذشت یا چه دیدم که به این نتیجه نسبتا قاطع رسیدم که اگر آدم ها یکی از سه حالت زیر را دارا باشند، می توانند اعلام خوشبختی کنند یا حداقل از دید دیگران خوشبخت به نظر می رسند و به حالش غبطه می خورند.

ثروت:

کاملا واضح است که مادیات عضوی جدا ناپذیر و غیر قابل حذف از زندگی و وجود آدم ها است. عضوی مهمتر از هر عضوی از بدن. گاها عضوی مهمتر از عضویی از خانواده. البته این اهمیت رابطه مستقیم با میزان پول دارد. گاهی در قبال پول یک کلیه تقدیم می کنیم و گاهی فرزندمان را ...

به طور کل پول می تواند، خوشبختی به ارمغان بیاورد و اکثر ما آدم ها وقتی فرد ثروتمندی می بینیم، یک آه می کشیم و می گوییم: " خوش به حالش " . چون پولدار ها به خیلی چیزهایی که ما آرزویشان را داریم خیلی راحت دست پیدا می کنند و باید این طور خلاصه کنم که پول، عامل سازنده رفاه، آسایش، آرامش، شخصیت، زیبایی، قدرت و غیره و غیره می باشد.

خانواده:

خانواده محدود به اعضای یک خانه نمی شود بلکه همه اعضای یک فامیل را خانواده می نامند و به این ترتیب، فردی که دارای خانواده ای باشد که در کنارشان احساس شادی و آرامش می کند، خوشبخت خوانده می شود.

وقتی در کنار خانواده ات باشی و هیچ استرس و دغدغه ای ذهن تو را مخدوش نمی کند،  وقتی خانه محیطی امن برای همه نداشته هایت می شود، آنگاه تو خوشبخت هستی. یعنی هیچ برایت مهم نیست که در اطرافت چه می گذرد، چه کسی از تو پول دارتر است، چه کسی قوی تر چه کسی محبوب تر زیرا تو در کنار خانواده ات احساس آرامش میکنی و همین کافی است.

همسر:

ازدواج از گذشته به یک اصل در زندگی هر آدم بدل شده است هر چند که این اصل این روزها تبدیل به فرع شده. طبق چیزی که می شود از نگاه هر عروس و دامای خواند، این است که در شب ازدواج، احساس می کنند خوشبخت ترین آدم روی زمین هستند اما متاسفانه این احساس در خوشبینانه ترین حالت فقط چند ماه تا یک سال دوام می آورد. بنابراین یک آدم وقتی احساس خوشبختی می کند که در کنار همسرش چه پولدار و چه بی پول، چه با خانواده خوب و چه بدون خانواده خوب، احساس آرامش کند مانند همان اولین شب ازدواجشان اما متاسفانه به مرور زمان فشارهای مالی از سویی و اخلاقیات خانواده ها از سوی دیگر موجب از بین رفتن این خوشبختی می شود.

مخلص کلام این است آرامش یک خوشبختی درونی است و هر وقت که از دورن احساس آرامش کردیم یعنی خوشبختیم.

همین ...

امضاء: یک احمق مالیخولیایی