تبلیغات
چرکنویس های یک احمق مالیخولیایی - تبریک یک احمق مالیخولیایی به استاد اصغر فرهادی

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ

منسوب به محمد امیر فیض آباد ... اینجا نوشتن و اندیشیدن آزادِ آزاد

دوشنبه 8 اسفند 1390
نویسنده : محمد امیر فیض آباد نظرات ()

تبریک یک احمق مالیخولیایی به استاد اصغر فرهادی

کلمات کلیدی : جدایی نادر از سیمین , اصغر فرهادی , جایزه اسکار ,


یک تبسم تازه برای هر ایرانی
یک سیل اشک برگونه های ایرانی
یک قلب پر تپش از غرور هر ایرانی
و دو دست بزرگ و یک افتخار بزرگ تقدیم به هر ایرانی
و ... و ... چه شیرنه این فرهاد ایرانی

 

من کسی نیستم که بخوام درباره استاد اصغر فرهادی نطق کرده باشم. اما همین قدر که با فیلم هاش داره گم شدنم رو نشونم میده، این که به راحتی میتونم خودم رو جای هر بازیگر توی فیلمش بگذارم و این که میتونم با فیلمش و ذهنش ارتباط برقرار کنم این برای من خیلی ارزش داره.

تبریک میگم این افتخار بزرگ رو به هر " ایرانی " افرادی که میفهمند و با شنیدن خبر جایزه اسکار باز هم احساس غرور میکنن. تبریک به همه عوامل فیلم از تدارکات و طراح و تدوین تا لیلا حاتمی و پیمان و معادی و ساره بیات و شهاب حسینی و سارینا فرهادی.

یه تبریک اساسی به مغز و متفکر فیلم استاد اصغر فرهادی.

همونطور که خیلی ها نتونستن جایزه های قبلی این فیلم و این کارگردان رو ببینن، الان هم نمیتونن و برنده شدن جایزه پرغرور اسکارش رو ببینن. اما نه ما و نه فرهادی و فرهادی ها نیازی به تبریک و تمجید این ... این ها نداریم.

آره آدم ها هرچه بیسواد تر و بی ارزش تر و پوچ تر میشن، حرف های مزخرف و پوچ و گزاف زیاد میزنن و مهم اینه که بزرگانی چون فرهادی برای امثال این ... اینها، تره هم خورد نمیکنن.

درود به همه ایرانی ها و درود به همه فرهاد های شیرین 

امضاء: یک احمق مالیخولیایی

 

از لینک زیر که یک وبلاگ دیگه از کوچه سیزدهم هست، میتونید اخبار بیشتری رو از این رویداد دریافت کنید

کوچه سیزدهم - متن

" چرکنویس های یک احمق مالیخولیایی "

پ.ن: یکی از دوستان و بازدید کنندگان وبلاگ درباره متن من به زیبایی انتقاد کردند. به همین منظور این متن رو اینجا قرار میدهم. چون ممکن بود خیلی ها نظر ایشون رو نخوانند. اما این کار به این دلیل نیست که از این به بعد هر نظری در قسمت پست گذاشته شود. به این دلیل است که من متنم رو قدر تند نوشتم.

متن:
سلام.مطمئنا ما هم خوشحال شدیم و بیشتر از بردن سیمرغ از حرفهای زیبای فرهادی که مثل فیلم هایش هوشمندانه سخن میگوید بیشتر شاد شدیم,اما یک سوال از شما داشتم وان اینکه چرا شما که فرهادی را الگوی خود میدانید همچون او از خود در برابر انتقاد ها شکیبایی نشان نمی دهید ومخالفان او را بی سود و بی ارزش و.... می نا مید و قضاوت درباره انسانها را به خود ما (مر دمی که به قول فرهادی مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می‌گذارند و هر گونه خصومت و خشمی را خوار می‌شمارند) واگذار نمیکنید؟شنا که نوشتن و اندیشیدن را ازاد ازاد میدانید اما در بزنگاههای تصمیم گیری مانند خیلی از روشنفران(نمیدانم خود را روشن فکر میدانید یا نه اما تمام ویژگی های ان را دارید) و همانند کسانی که الان صاحبان قدرت هستند برای من و امثال من نسخه پیچی وتصمیم گیری میکنید و پایان کلام اینکه ازاد اندیشی بدون احترام به نظرات دیکران منتهایش بی حرمتی و اتهام زنی به یکدیگر است